• امروز دوشنبه هفنم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

افتتاح دبیر خانه بنیاد غدیر در خراسان شمالی

افتتاح دبیر خانه بنیاد غدیر در خراسان شمالی

دبیر خانه بنیاد بین المللی غدیر با حضور آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان در روز عید غدیر افتتاح و نشست هم اندیشی وقف جمعی غدیر نیز برگزار شد

 یک شنبه 19 مرداد 1399   41  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ، دبیر خانه بنیاد غدیر با حضور آیت الله یعقوبی نماینده محترم  ولی فقیه در استان و مدیر کل اوقاف استان در روز عید غدیر افتتاح شد
بنیاد بین‌المللی غدیر در جهت نیل به اهداف مقدس خود، با ایجاد تشکیلات و دفاتر نمایندگی در مراکز استان‌ها، خارج از کشور و دستگاه‌های اجرایی؛ به انجام ماموریت‌ها و فعالیت‌های مهم فرهنگی می‌پردازد .
ریاست نمایندگی‌های بنیاد بین‌المللی غدیر در استان‌ها را نمایندگان محترم مقام معظم رهبری، در شهرستان‌ها ائمه محترم جمعه و در خارج از کشور نمایندگان محترم ولی فقیه و در دستگاه‌های اجرایی؛ عالیترین مقام دستگاه‌ یا نهاد ذیربط؛ عهده‌دار می‌باشند
گفتنی است، سید عبدالله محمدی به‌عنوان دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر در خراسان شمالی منصوب  شد.
در حاشیه این افتتاحیه نشست هم اندیشی وقف جمعی و مشارکتی غدیر نیز برگزارشد
آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد گفت: بنا بر تأکید رهبری حرکت مواسات و کمک مؤمنانه در ماه رمضان بسیار زیبا بود و باید تداوم یابد که ایام غدیر و دهه امامت و ولایت فرصت مناسبی برای این کار است.
آیت الله یعقوبی اظهار کرد: ما مکانی به نام و در شأن امیرالمؤمنین در استان نداریم و به همین دلیل بنا داریم مجتمع غدیر را در مرکز خراسان شمالی راه‌اندازی کنیم.
وی با اشاره به ضرورت ورود واقفان برای ساخت این مجتمع، بر تبلیغ و ترویج وقف غدیری در استان تأکید کرد و گفت: وقف غدیر را تبلیغ کنید تا این مهم به‌عنوان فرهنگ گسترش یابد.
آیت الله یعقوبی خطاب به اعضای بنیاد غدیر در استان، اظهار کرد: هر کدام هر اندازه که می‌توانید کمک کرده و خیر پیدا کنید تا مجتمع غدیر آبرومندی در مرکز استان ساخته شده و حق امیرالمؤمنین تا اندازه‌ای ادا شود.
امام‌جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از فرصت فضای مجازی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ غدیر، اظهار کرد: فضای مجازی منبر بسیار پرمخاطبی بوده و مخاطبان جوانی دارد که در معرض توفان‌های شدید سیاسی، فرهنگی و اقتصادی قرار دارد؛ به‌گونه‌ای که به‌صورت روزانه شبهه‌های فراوانی برای این نسل تولید می‌شود؛ ازاین‌رو باید تلاش شود با غدیری کردن فضای مجازی، فرهنگ اهل‌بیت و علوی به خانواده‌ها منتقل شود.
وی با بیان اینکه تمدن سازی ما در غدیر تأسیس شده است؛ زیرا امام علی(ع) و پیامبر(ص) در آغاز اسلام به فکر آخر اسلام هم بودند، افزود: مهدی موعود(عج) اسلام را جهانی می‌کند و این همان تمدن سازی است که از متن غدیر تمدن سازی به دست می‌آید، در واقع غدیر خشت اول و مهم تمدن سازی اسلام در گستره جهان است.
رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد:باید به وقف مشارکتی غدیر اهتمام ویژه‌ای شود و مردم نذر و نذورات خود را به سمت وقف علوی و غدیری سوق دهند..
آیت الله یعقوبی گفت: دهه امامت و ولایت دهه تشریفاتی نیست چرا که قرار است این فرهنگ با زبان‌ها و قالب‌های نو به نسل جدید منتقل شود؛ ازاین‌رو باید ظاهر کوچه و خیابان و شهر خود را غدیری کنیم.
وی با بیان اینکه باید شادی‌های غدیر را گسترش داده و گروه سرود و تئاتر غدیری داشته باشیم، افزود: لازم است پرده‌خوانی و سینمایش غدیر گسترش یافته و از استان فراتر برود و همه به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام کنیم که جزء سربازان ولایت و غدیر بوده و ان‌شاءالله در روز قیامت با آرم و نشانه غدیر در محضر امیرالمؤمنین(ع) آب گوارای کوثر را بنوشیم.
..
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار