• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

همزمان با نهم ذی الحجه؛ دعای عرفه در امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد زمزمه می شود

همزمان با نهم ذی الحجه؛ دعای عرفه در امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد زمزمه می شود

همزمان با نهم ذی‌ الحجه، مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه در امامزاده سیدعباس (ع) بجنورد برگزار می شود.

 سه شنبه 7 مرداد 1399   14  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت‌الاسلام علی‌اکبر صفری، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان گفت: مراسم قرائت دعای عرفه در مرکز خراسان شمالی عصر روز پنج شنبه 9 مرداد ماه از ساعت 17:30 و در محل آستان مقدس امامزاده سیدعباس (ع)  در فضای باز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود.
وی افزود:  مداحی این برنامه توسط حجت الاسلام منفردی نماینده ولی فقیه در سپاه استان انجام می شود و از  طریق شبکه استانی اترک  و فضای مجازی  بصورت زنده پخش خواهد شد .
حجت‌الاسلام صفری در خصوص برگزاری مراسم دعای عرفه در دیگر بقاع متبرکه هم گفت: این مراسم در شهرستانهای با وضعیت زرد و سفید از جهت شیوع کرونا در فضای باز ودر صورت مساعد بودن وضعیت آب و هوا  برگزار می‌شود.
نهم ذیحجه، روز عَرَفه که از روزهای مهم برای مسلمانان و از جمله شیعیان است، گرچه عید نامیده نشده اما همچون عید خوانده شده است. از سوی دیگر از آنجا که امام سوم شیعیان حرکت خود را بسوی کربلا پس از مراسم حج آغاز کرد برای شیعیان از اهمیت بسزایی برخوردار است. همچنین زیارت امام سوم شیعیان در این روز بسیار توصیه شده است. «دعای امام حسین در روز عرفه» از مهم ترین اعمال این روز است که پس از نماز ظهر و عصر خوانده می شود. عید قربان پس از روز عرفه قرار دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار