• امروز پنج شنبه نوزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

۱۸۰ هزار ماسک به همت خادمان بقاع متبرکه خراسان شمالی تولید شد

۱۸۰ هزار ماسک به همت خادمان بقاع متبرکه خراسان شمالی تولید شد

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، از تولید ۱۸۰ هزار ماسک به همت خادمان بقاع متبرکه و در راستای مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

 سه شنبه 10 تیر 1399   11  0      


«به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت الاسلام علی اکبر صفری»  با بیان اینکه از اسفندماه سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا، همه فعالان فرهنگی و مذهبی برای مقابله با این بیماری دست به کار شدند، افزود: خادمان بقاع متبرکه هم با تولید 180 هزار ماسک در کارگاه های تولیدی مستقر در امامزادگان سطح استان در این راستا تلاش کردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به فعالیت هفت کارگاه تولید ماسک در بقاع متبرکه اظهارکرد: دو کارگاه با همکاری سپاه راه اندازی شده بود و پنج کارگاه به صورت مستقل که در نهایت ماسک های تولیدی بین نیازمندان توزیع می شد.

وی ضدعفونی امامزادگان به ویژه در ایام ماه رمضان و شب های قدر طی دو نوبت و با توزیع پنج هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده را از دیگر برنامه های بقاع متبرکه معرفی کرد و افزود: در رزمایش مواسات هم موفق به توزیع دوهزار بسته غذایی بین مردم شدیم.

حجت الاسلام صفری، به آزادی سه زندانی جرائم غیرعمد با همکاری مراکز افق اشاره کرد و گفت: با کمک خیران تعدادی لباس و پوشاک هم تهیه و در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی همچنین با اشاره به روز بزرگداشت بقاع متبرکه در پنجم ذی القعده و همزمان با پنجمین روز از دهه کرامت، از راه اندازی 40 کانال در فضای مجازی ویژه امامزادگان خبر داد و افزود: در این کانال ها اطلاعات مرتبط با هر یک از بقاع متبرکه منتشر می شود.

وی با اشاره به تعطیلی بقاع متبرکه در ایام کرونا از صدور کارت های مخصوص واریز نذورات مردم خبر داد و گفت: برای امامزادگانی که دارای درآمد بودند شماره کارت هایی اختصاص یافته که مردم می توانند وجوه نذری خود را در چهار حوزه عمرانی، مدیریتی، فرهنگی و مذهبی به این شماره کارت ها واریز کنند که تا کنون برای 40 امامزاده کارت صادر شده است.

حجت الاسلام صفری همچنین در تشریح برنامه های دهه کرامت از اجرای طرح «نسیم کرامت» خبر داد و گفت: این برنامه در قالب برنامه زنده تلویزیونی و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و تجلیل از خیران و هیئت امنای فعال بقاع متبرکه بدون حضور جمعیت برگزار خواهد شد.

وی تجلیل از مدافعان سلامت، برگزاری محافل انس با قرآن کریم و تشکیل حلقه صالحین در امامزاده سید عباس(ع) بجنورد را از دیگر برنامه ها اعلام کرد و گفت: شب شعر کرامت هم طی 10 روز با حضور عموم مردم و پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، با همکاری حوزه هنری در بقاع متبرکه شاخص از جمله امامزادگان سیدعباس(ع) بجنورد، حمزه رضا (ع) شیروان و سیدجعفر(ع) اسفراین اجرا می شود.

حجت الاسلام صفری به تشکیل 20 گروه فرهنگی در بجنورد اشاره کرد و گفت: این گروه با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در قالب کاروان فرهنگی با حضور در سطح شهر بجنورد، به دختران جوان یک جلد کتاب به همراه یک شاخه گُل اهدا می کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، توزیع چهارهزار بسته تبرکی و هزار بسته غذایی بین نیازمندان و محرومان را از دیگر برنامه ها به مناسبت دهه کرامت نام برد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار