• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

آیت الله یعقوبی: امامزادگان پرچم‌داران ولایت و مشعل‌داران هدایت هستند

آیت الله یعقوبی: امامزادگان پرچم‌داران ولایت و مشعل‌داران هدایت هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: امامزادگان را باید پرچم‌داران ولایت و مشعل‌داران هدایت نامید که چراغ را روشن نگاه داشتند تا بشریت راه خود را گم نکند و پرچم عزت را بلند کردند تا انسان‌ها به زیر پرچم باطل نروند.

 دوشنبه 9 تیر 1399   25  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: امامزادگان را باید پرچم‌داران ولایت و مشعل‌داران هدایت نامید که چراغ را روشن نگاه داشتند تا بشریت راه خود را گم نکند و پرچم عزت را بلند کردند تا انسان‌ها به زیر پرچم باطل نروند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، در مراسم روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان که در محل آستان مقدس حضرت سید عباس بن موسی بن جعفر (ع) بجنورد برگزار شد، با گرامیداشت دهه کرامت، اظهار کرد: یکی از افتخارات ما این است که خداوند بهترین قانون و بهترین مجری قانون را برای ما فرستاده است.

وی افزود: رسول گرامی اسلام فرموده است: «انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابداً»؛ یعنی من در میان شما دو چیز سنگین و گران می‌گذارم که اگر به آن‌ها چنگ زنید هرگز پس از من گمراه نشوید؛ کتاب خدا و عترت من اهل‌بیتم.

آیت الله یعقوبی با بیان اینکه بنا به فرموده پیامبر اکرم (ص) اگر این دو دُر گران‌مایه را در زندگی داشته باشیم هیچ‌گاه گمراه نمی‌شویم، ادامه داد: قرآن قانون صامت و ثابت و کتاب زندگی، اخلاق، اقتصاد، سیاست، ارتباط با دیگران و معاشرت، ایثار، انصاف، عدالت، فضیلت و انسان‌سازی است.

وی اضافه کرد: قرآن مجید کتابی است که قانون سبک زندگی خداپسندانه را برای بشر در خود جمع کرده و ارائه داده است؛ منتها این قانون باید مجری شناخته‌شده و سالم و صالحی داشته باشد تا بتواند آن را به تمام و کمال اجرایی و عملیاتی کند.

آیت الله یعقوبی ادامه داد: رسول گرامی اسلام نخستین مجری این قانون بود که آیات قرآن را برای مردم می‌خواند و تفسیر می‌کرد، رسول گرامی اسلام 23 سال قرآن را برای مردم ترسیم و تبیین می‌کرد و فرمود بعد از من هم این جریان باید تداوم داشته باشد.

وی تصریح کرد: اهل‌بیت در طول 250 سال امامت خود بر اساس قرآن مردم را هدایت و رهبری می‌کردند و پس از اهل‌بیت هم در طول تاریخ مجریان صالح و مصلحی بودند که سخنگوی قرآن به‌عنوان بهترین متن قانون سبک زندگی شدند.

آیت الله یعقوبی گفت: در کنار امامان معصوم امامزادگانی بروز و ظهور کردند که حامی صد درصد ولی زمان خود بودند و امام عصر خود را اطاعت کرده و فرمان می‌بردند.

آیت الله یعقوبی گفت: امامزادگان را باید پرچم‌داران ولایت و مشعل‌داران هدایت نامید که چراغ را روشن نگاه داشتند تا بشریت راه خود را گم نکند و پرچم عزت را بلند کردند تا انسان‌ها به زیر پرچم باطل نروند.امامزادگان مشعلی از مشعل‌های فروزان هدایت و امامت هستند

آیت الله یعقوبی اظهار کرد: این همه امامزادگانی که در اطراف ایران اسلامی می‌بینیم فداییان امامان بودند که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا فرهنگ اهل‌بیت و ولایت و امامت را در جامعه منتشر کنند، درواقع باید گفت این‌ها مشعلی از مشعل‌های فروزان هدایت و امامت هستند.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: ما مدیون امامزادگان هستیم؛ زیرا اگر این بزرگواران نبودند که فرهنگ اهل‌بیت را پاس بدارند امروز دست ما خالی بود چراکه امامزادگان فقه آل محمد (ص) را روشنگری کردند.

وی ادامه داد: درواقع امروز حوزه‌های علمیه وامدار زحمات امامان و امامزادگان هستند که در طول تاریخ زنجیروار آمده و به عصر ما وصل شدند.

آیت الله یعقوبی گفت: دو امام انقلاب ما هم که از سلسله سادات بوده و امامزاده هستند، انقلاب را پرچم‌داری کردند و امروز ما در دنیا سربلندی و عزت پیدا کردیم، عزتی که اصل و اساس آن به امامت و خاندان ولایت بازمی‌گردد.

وی با بیان اینکه مودت پشتوانه بقای اسلام است و در طول تاریخ مردم با دل خود قرآن و اهل‌بیت را حفظ کردند، خاطرنشان کرد: ما امروز امین این هزار و 400 سال هستیم و باید امانت‌دار خوبی باشیم.

آیت الله یعقوبی تصریح کرد: امامان و امامزادگان ما خون دادند و خون‌جگر خوردند تا امروز ما وارث اسلام آبرومند و دین پر عزت و مکتب تعالی‌بخش باشیم.

وی تأکید کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه باید قطب فرهنگی باشند یعنی تنها به زیارت ظاهری اکتفا نکنیم؛ بلکه باید ایتام آل محمد (ص) را رهبری و هدایت کنیم زیرا کسانی که از اهل‌بیت دورافتاده و غافل هستند یتیم محسوب می‌شوند و ما باید آن‌ها را به راه بیاوریم.

آیت الله یعقوبی با بیان اینکه مدفن امامزادگان باید مکتب تربیتی باشد، افزود: باید با برگزاری برنامه‌های مناسب فرهنگی و مذهبی، بقاع متبرکه به‌مثابه قطب فرهنگی در جامعه اسلامی عمل کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار