• امروز پنج شنبه نوزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

تأکید بر لزوم ساختارچینی در جریان سرمایه وقف

تأکید بر لزوم ساختارچینی در جریان سرمایه وقف

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در گردهمایی هم‌اندیشی مدیران بنیاد توسعه عمران موقوفات کشور با تأکید بر اینکه باید یک ساختارچینی در جریان سرمایه وقف داشته باشیم، گفت: فروش اموال به‌صورت املاک اعیانی با نفس وقف مغایرت دارد و شعر مدیریت اوقاف باید به‌گونه‌ای دیگر مقفا شود.

 سه شنبه 28 آبان 1398   35  0      به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، گردهمایی هم‌اندیشی مدیران بنیاد توسعه عمران موقوفات کشور صبح امروز با حضور علیرضا هوشیار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه، مهندس بیگدلی مدیرعامل و جمعی از مسئولان استانی این بنیاد برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بخشی از این گردهمایی در سخنانی گفت:به جهت آنکه سازمان اوقاف و امور خیریه نهادی است که مختص خودش قانون و یک نظام سرمایه‌ای تعریف شده دارد و با نهادهای بومی غیردولتی، دولتی و خصوصی تفاوت دارد،باید نظام ساختاری و نظام برنامه‌ریزی آن و بخش‌هایی که ما ایجاد کرده‌ایم برای توسعه و حفظ خود منطقی داشته باشند که در آن منطق باهم حرف بزنیم، تنافس کنیم و پیش برویم.
وی ادامه داد:من در بدو ورودم به سازمان اوقاف تأکید کردم فروش اموال به‌صورت املاک اعیانی با نفس وقف مغایرت دارد. خیلی‌ها به من مراجعه کردند و گفتند این کار اوقاف را می‌خواباند اما در این یک سال نه‌تنها افت نکردیم بلکه پیشرفت کردیم و این یک نظم فکری به ما می‌دهد که شعر مدیریت اوقاف باید به‌گونه‌ای دیگر مقفا شود.
خاموشی در ادامه ضمن تأکید بر لزوم بازبینی و سازماندهی روش‌های تبدیل به احسن و نظام اجاره‌ای موقوفات، یادآور شد: برای وقف باید یک ساختارچینی در جریان سرمایه وقف داشته باشیم.
وی همچنین تصریح کرد: بنیاد توسعه عمران موقوفات کشور با یک فکر خوب شکل گرفته است که کارها به‌صورت تخصصی انجام شود و هسته مرکزی سازمان اوقاف درگیر فعالیت‌های آن باشد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گوشزد کرد: بنیاد باید سرآمد سرمایه‌گذاری و بهره‌وری باشد. این نظامی است که هم می‌تواند به وقف کمک کند و هم از وقف استفاده کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار