• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

نشست علمی  مبانی فقهی و حقوقی سر قفلی،حق کسب پیشه و مال الاجاره موقوفات در خراسان شمالی

نشست علمی مبانی فقهی و حقوقی سر قفلی،حق کسب پیشه و مال الاجاره موقوفات در خراسان شمالی

نشست علمی بررسی مبانی فقهی و حقوقی سر قفلی،حق کسب پیشه و مال الاجاره موقوفات با حضور قضات دادگستری ،وکلا ،مشاورین حقوق و اتاق اصناف در خراسان شمالی برگزار شد

 چهارشنبه 22 آبان 1398   75  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی،نشست علمی بررسی مبانی فقهی و حقوقی سر قفلی،حق کسب پیشه و مال الاجاره موقوفات با حضور قضات دادگستری ،وکلا ،مشاورین حقوق و اتاق اصناف در محل دفتر نماینده ولی فقیه  در خراسان شمالی برگزار شد.
مدیر کل اوقاف استان در خصوص برگزاری این جلسه گفت :  موضوع سر قفلی  و حق کسب پیشه واحدهای تجاری  و تعیین حق مال الاجاره موقوفات از نظر فقهی و حقوقی مورد بحث و تبادل نظر کارشناسان قرار گرفت و به صورت مشروح، حاضران در این نشست به بیان مبانی حقوقی و فقهی مسئله پرداختند که تا امروز چنین بحث علمی در این خصوص در استان انجام نشده و این اقدام برای اولین بار بود.
حجت الاسلام «آسوده» هدف از این نشست را رعایت مستاجران و اجرای نیات واقفان اعلام و تاکید کرد: هم مستاجران برای ما محترم و عزیزند و هم اجرای نیات واقفان برای ما مهم و محترم است لذا اوقاف درصدد این است که از سویی حق مستاجران رعایت و از سوی دیگر نیات واقفان به صورت کامل اجرا شود تا مشکل شرعی ایجاد نشود.
حجت الاسلام آسوده نتایج این نشست علمی، فقهی و حقوقی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نتایج ارزشمندی حاصل شد. مال الاجاره موقوفات  در اشکال مختلف سر قفلی و یا حق کسب پیشه مورد بحث کارشناسی قرار گرفت.
در پایان مقرر شد تا این مباحث در کارگروههای تخصصی  تجاری،کشاورزی و راه و ساختمان مورد بررسی و کنکاش قرار گیرد
 
 .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار