• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

80 برنامه دهه وقف در خراسان شمالی اجرا می‌شود

80 برنامه دهه وقف در خراسان شمالی اجرا می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در نشست خبری از برنامه‌ریزی برای اجرای 80 برنامه طی دهه وقف در استان خبر داد و گفت: 60 درصد موقوفات استان طی سال‌های اخیر به سمت نیازهای روز جامعه سوق پیداکرده است.

 پنج شنبه 2 آبان 1398   67  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام عظیم آسوده روز گذشته در نشست خبری به مناسبت دهه وقف اظهار کرد: 6 موکب ویژه پذیرایی زوار رضوی و یک موکب با همکاری 6 استان در مرز مهران جهت خدمت‌رسانی به زوار حسینی ایجادشد که به کاروان‌های پیاده خدمت‌رسانی می‌کردند.
وی از اعزام 17 هزار نفر کاروان پیاده به مشهدالرضا طی دهه آخر ماه صفر خبر داد و افزود: سال گذشته 15 هزار نفر به مشهد به‌صورت از خراسان شمالی پیاده اعزام شدند که نشان از افزایش 2 هزارنفری زوار پیاده اعزامی به مشهدالرضا دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی افزود: بیش از 80 برنامه طی دهه وقف امسال در استان برنامه‌ریزی‌شده که ازجمله تجلیل اصحاب وقف در هر شهرستان، نشست‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف ترویج وقف در سطح استان و دیدار با خانواده‌های شهدا را می‌توان نام برد.
وی در خصوص آخرین وضعیت استخر آبگرم ایوب نبی در شهرستان بجنورد گفت: این استخر بااعتباری بالغ‌بر 700 میلیون تومان طی سال اخیر آماده و به بهره‌برداری برای بخش برادران رسیده است.
آسوده با اشاره به برخی اقدامات در راستای درآمدزایی موقوفات و رقبات استان خاطرنشان کرد: کشت 5 هکتار زعفران در شهرستان فاروج بااعتباری بالغ‌بر 400 میلیون تومان، احداث پروژه 6 واحدی موقوفه در شیروان، پرورش کرم ابریشم در شیروان، پیگیری استفاده از انرژی خورشیدی در اماکن متبرکه استان در هر شهرستان ازجمله اقدامات اقتصادی است.
وی در انتها از کمک 19 میلیارد ریالی برای کمک و آبادانی مساجد و اماکن متبرکه طی سال 97 خبر داد و گفت: رویکرد وقف‌های نوین و همراه با نیاز روز بیش از 60 درصد موقوفات اخیر استان را شامل شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار