• امروز یک شنبه یازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

حرکت اولین کاروان موکب اربعین  با 40 تریلی و کامیون

حرکت اولین کاروان موکب اربعین با 40 تریلی و کامیون

صبح روز گذشته اولین کاروان خادمان و محموله های اربعین موکب اصحاب خراسانی استان خراسان شمالی از مقابل امامزاده سید عباس(ع) بجنورد با بدرقه مسئولان، مردم و عبور از میدان خرمشهر و خیابان امام خمینی (ره) بجنورد راهی کشور عراق شد

 دوشنبه 8 مهر 1398   48  0      


صدای شیفتگان و دلدادگان حسینی برای حضور در مراسم عظیم اربعین کم کم به گوش می رسد و کاروان ها و موکب ها یک به یک سفری عاشقانه و معنوی را آغاز می کنند و مردم با دود کردن اسپند و عطر گلاب آن ها را بدرقه می کنند.
صبح روز گذشته اولین کاروان خادمان و محموله های اربعین موکب اصحاب خراسانی استان خراسان شمالی از مقابل امامزاده سید عباس(ع) بجنورد با بدرقه مسئولان، مردم و عبور از میدان خرمشهر و خیابان امام خمینی (ره) بجنورد راهی کشور عراق شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی در مراسم بدرقه موکب اصحاب خراسانی، با اشاره به ارسال نذورات و هدایا در قالب 40 تریلی و کامیون، از رانندگان این ناوگان که به صورت رایگان حدود یک ماه در اختیار این موکب هستند، تشکر کرد.
به گفته دکتر «حیاتی»، تمهیدات لازم در ستاد اربعین استان اندیشیده شده است و از خراسان شمالی 7 موکب شامل 4 موکب رسمی و 3 موکب افتخاری برای خدمات رسانی در اربعین حسینی حضور خواهند داشت.
آن طور که وی به آن اشاره کرد موکب های خراسان شمالی در کربلای معلی، نجف اشرف و مهران به مدت دو هفته مستقر می شوند و تمام پشتیبانی ها انجام می شود تا کنگره عظیم اربعین پر رونق تر برگزار شود.رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات هم در گفت و گو با خبرنگار ما در حاشیه این مراسم، تعداد کل خادمان اعزامی از سراسر استان برای حضور در مراسم اربعین حسینی را 700 نفر و 40 کامیون حامل نذورات و هدایا اعلام کرد.
به گفته «صفری»، هر موکب حدود 150 خادم دارد و موکب هایی هم از سایر شهرستان های استان برای اربعین حسینی اعزام خواهند شد.
وی محل استقرار موکب اصحاب خراسانی در کربلای معلی برای خدمات رسانی را در خیابان باب الحر این شهرستان دانست.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار