• امروز یک شنبه یازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

سند دارشدن 192  موقوفه در خراسان شمالی

سند دارشدن 192 موقوفه در خراسان شمالی

رئیس اداره امور اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی از سنددار شدن شش هزار و 664 رقبه این استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۹۲ رقبه در نیمه نخست امسال بوده است.

 دوشنبه 8 مهر 1398   47  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،مهدی محمودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع  رقبات این استان را یازده هزار و 875 فقره دانست و اظهار داشت: از این تعداد 6664 رقبه دارای سند هستند.
وی افزود: از مجموع ۱۹۲ سند صادر شده در سال جاری نیز ۱۶۲ رقبه متصرفی و ۲۸ رقبه غیرمتصرفی است.
وی یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در سه سال آینده باید تمامی موقوفات و رقباتی که قابلیت اخذ سند دارند، سنددار شوند تا به جایی برسیم که دیگر هیچ موقوفه ای بدون سند نباشد.
رئیس اداره اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به اینکه اخذ سند برای موقوفات در چند سال اخیر به صورت جدی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با وجود این، ادارات ثبت اسناد با توجه به حجم کاری فقط به ترتیب اولویت هر سال امکان صدور سند برای تعدادی از موقوفات را دارند.
وی یادآور شد: بر اساس سهمیه تعیین شده از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه هر سال باید تعداد زیادی از رقبات استان دارای سند شود ولی با توجه به اینکه سنددار کردن این موقوفات زمانبر است و باید در نوبت اجرا در سازمان ثبت اسناد قرار گیرد شاید به سهمیه مورد نظر نرسیم.
محمودی سنددار کردن موقوفات را در جلوگیری از دخل و تصرف های غیرقانونی، حفظ و حراست از آنها و نیز جلوگیری از تعدی به موقوفات بسیار تاثیرگذار خواند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار