• امروز دوشنبه سی ام دی 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

عزاداران بجنورد نماز ظهر عاشورا را به یاد واپسین نماز شهیدان کربلا اقامه کردند

عزاداران بجنورد نماز ظهر عاشورا را به یاد واپسین نماز شهیدان کربلا اقامه کردند

عزاداران حسینی در استان خراسان شمالی روز سه‌شنبه نماز ظهر عاشورا را به یاد سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) در آستان مقدس امامزاده سید عباس(ع) بجنورد و دیگر شهرستان های این استان برپای داشتند.

 چهارشنبه 20 شهریور 1398   31  0      


- به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،عزاداران حسینی در استان خراسان شمالی روز سه‌شنبه نماز ظهر عاشورا را به یاد سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) درآستان مقدس امامزاده سید عباس(ع)بجنورد و دیگر شهرستان های این استان برپای داشتند.
به گزارش ایرنا عزاداران حسینی که با حضور در مساجد، حسینیه‌ها، هیات‌های مختلف عزاداری بجنورد و دیگر شهرستان ها به عزاداری و سوگواری پرداخته بودند، پس از برگزاری آئین‌های عزاداری در میدان‌های اصلی و جای جای شهر، نماز باشکوه ظهر عاشورا را اقامه کردند.
همزمان با دهمین روز از ماه محرم و روز عاشورا، مردم عزادار این استان از نخستین ساعات صبح امروز با حضور در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها و امامزاده‌ها ضمن گرامیداشت شهادت امام حسین (ع) و یارانش به عزاداری پرداختند.
در بجنورد نیز هزاران نفر از مردم عزادار با حضور در آستان امامزاده سیدعباس بن موسی بن جعفر(ع) عزاداری های خود را به نماز ظهر عاشورا پیوند زدند و این نماز به جماعت در ضلع شرقی این محل در مرکز استان و هم چنین در ۵ نقطه دیگر از شهر به امامت ائمه جماعات مساجد این شهر اقامه شد.
اجتماع محوری نمازگزاران امروز عزاداران حسینی در ضلع شمالی آستان امامزاده سید عباس بن موسی بن جعفر(ع) بود و نماز ظهر باشکوه هرچه تمامتر به امامت حجت الاسلام رضا نوری اقامه شد.
نماز ظهر عاشورا در شهر آشخانه نیز در محل امامزاده دلاور، اسفراین در میدان امام، جاجرم در حسینیه اعظم جاجرمی ها، راز در میدان معلم، فاروج در محل چهارراه رضوی، شیروان در مصلی و گرمه در حسینیه سیدالشهداء برگزار شد.
در خراسان شمالی بیش از یک هزارو ۴۰۰هیات عزاداری و مذهبی وجوددارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار