• امروز جمعه بیست و دوم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

برگزاری تجمع بزرگ لبیک یا حسین در خراسان شمالی

برگزاری تجمع بزرگ لبیک یا حسین در خراسان شمالی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: تجمع بزرگ لبیک یا حسین روز دوم محرم در ۶ امامزاده شاخص استان برگزار می‌شود.

 یک شنبه 10 شهریور 1398   33  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت الاسلام عظیم آسوده یدکی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی  با اشاره به برگزاری برنامه‌های بصیرت عاشورایی در 60 بقعه متبرکه استان گفت: فردا دوم محرم تجمع بزرگ لبیک یا حسین در ۶ امامزاده شاخص استان برگزار می‌شود.
وی افزود: بصیرت عاشورایی با هدف گسترش و تعمیق بصیرت در جامعه و اجرای هرچه بهتر و صحیح‌تر نیات واقفان خیراندیش، در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام آسوده با اشاره به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی (ع) در آستان مقدس ۱۰ امامزاده شاخص استان که چهارم محرم با حضور مادران و فرزندان شیرخوار در خراسان شمالی برگزار می‌شود ، گفت: همایش شیرخوارگان حسینی به صورت محوری در آستان امامزاده سید عباس (ع) بجنورد به صورت مستقیم از شبکه اترک خراسان شمالی پخش زنده دارد.
وی افزود: در برخی از بقاع استان همراه با مراسم عزاداری محرم ، خیمه‌های معرفت با حضور روحانیون و مشاوران مذهبی و مبلغان استان در ۲۰ بقعه متبرکه استان برپا می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی با بیان اینکه در این ایام مبلغان در ارتباط با مسائل شرعی، اعتقادی، امور وقف و مسایل خانواده و کودک به مردم مشاوره می‌دهند، افزود: در طرح بصیرت عاشورایی ۵۳ مبلغ در استان برای ارائه مشاوره و اجرای طرح با این سازمان همکاری می‌کنند.
وی گفت: همایش نوجوانان حسینی با عنوان احلی من عسل در روز هفتم  محرم و برنامه ویژه تجمع رهروان زینبی در دوازدهم محرم از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده ایام محرم در استان است.
حجت‌الاسلام آسوده اقامه نماز جماعت و نماز ظهر عاشورا در بقاع استان ، برپایی ۱۵ ایستگاه صلواتی، برگزاری جلسات توجیهی برای مبلغان ، توزیع بشور و معرفی بقعات در دو هزار نسخه و برپایی غرفه‌های فرهنگی را از دیگر برنامه‌های این ایام ذکر کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار