• امروز جمعه پانزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

جهاددانشگاهی در حوزه تبیین سبک زندگی اسلامی ورود کند

جهاددانشگاهی در حوزه تبیین سبک زندگی اسلامی ورود کند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی گفت: با توجه به برخورداری جهاددانشگاهی از ظرفیت اساتید جوان و انقلابی، این نهاد می‌تواند در مباحث تبیین سبک زندگی اسلامی در جامعه به خوبی ورود کند.

 یک شنبه 13 مرداد 1398   34  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌شمالی، اظهار کرد: در طول انقلاب اسلامی به دنیا ثابت کردیم که با تدین، تمدن می‌سازیم و تبیین کردیم که نه‌ تنها دین افیون ملت‌ها نیست بلکه عامل پیشرفت و تمدن‌ساز است، اگر این اصل را به کرسی بنشانیم دشمن خلع سلاح می‌شود.
وی با بیان اینکه حرص علم از حرص‌های ممدوح است، در این راستا در تولید علم باید شاکر باشیم اما قانع نباشیم، گفت: در دنیای مدرن امروز باید به سمت اقدامات فرهنگی و علمی و مسائل دانش‌بنیان پیش برویم و در این صورت است که در مقابل دشمن ضربه‌ناپذیر خواهیم شد.
حجت الاسلام آسوده یادآور شد: جهاددانشگاهی می‌تواند با استفاده از ظرفیت اساتید جوان، انقلابی، آگاه و عالم در راستای مباحث فرهنگی از جمله در حوزه سبک زندگی اسلامی و ارائه مشاوره در تمام زمینه‌های مورد نیاز جامعه، آموزش و کادرسازی نیروهای توانمند و مدیرپرور واجرای برنامه‌های با نشاط مذهبی اقدام کند.
وی با تأکید بر اینکه باید وقف‌های جدید متناسب با نیاز استان انجام شود، اظهار کرد: خوشبختانه هم اکنون نیازمندی های استان در بحث اشتغال، ازدواج جوانان و دارو درمان مشخص شده و مشاوره وقف‌های جدید با اولویت موارد فوق به ثبت می‌رسد که می‌توان از ظرفیت فرهنگی این نهاد در این حوزه بهرمند شود.
حجت الاسلام آسوده با اشاره به لزوم سرمایه گذاری در برخی از موقوفات، یادآورشد: این سازمان موقوفاتی را که ظرفیت سرمایه گذاری داشته شناسایی کرده تا با استفاده از سرمایه گذاری بتواند در بخش‌های مختلف درمانی، آموزشی و تفریحی و خرید به مردم خدمت ارائه دهد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های پژوهشی، گردشگری و آموزشی در جهاددانشگاهی این سازمان آمادگی دارد تا در بحث سرمایه گذاری و احیا در موقوفات از ظرفیت این نهاد انقلابی بهره ببرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار