• امروز پنج شنبه نوزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

۲۰ مسجد و بقاع متبرکه شیروان مرمت می‌شود

۲۰ مسجد و بقاع متبرکه شیروان مرمت می‌شود

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: امسال مرمت ۱۰ مسجد و ۱۰ بقاع متبرکه در این شهرستان در دستور کار قرار گرفته است که عملیات اجرایی آن پس از تخصیص اعتبارات آغاز می‌شود.

 پنج شنبه 10 مرداد 1398   62  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت الاسلام علی پرهیزکار با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد مساجد و بقاع متبرکه این شهرستان نیاز به مرمت دارد اظهار داشت: امسال طرح مرمت در بقاع متبرکه و مساجد با قدمت بالا از جمله امامزاده حمزه رضا(ع) شهر زیارت، مسجد جامع  در اولویت کاری قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه برای مرمت بقاع متبرکه این شهرستان در سال جاری، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک استانی مصوب شده است گفت: این اعتبارات بسیار ناچیز است و پاسخگو نمی باشد که در این راستا پی گیری برای اختصاص اعتبار بیشتر از سایر منابع انجام شده است.
پرهیزکار با بیان اینکه همچنین برای مرمت مساجد یک میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی مصوب شده است افزود: سال گذشته در مجموع کل برای مرمت طرح های شهرستان، ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار مصوب شد که از آن میزان یک میلیارد ریال آن تخصیص داده شد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان با اشاره به اعتبارات ناچیز این اداره طی چند سال اخیر گفت: با تخصیص به موقع اعتبارات مرمت مساجد و بقاع متبرکه مورد نظر آغاز خواهد شد.
در شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان ۶۱ بقعه متبرکه، ۹۱۰ موقوفه، بیش از ۳ هزار رقبه، ۲۲۰ مسجد و ۱۸ حسینیه، مهدیه و فاطمیه وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار