• امروز پنج شنبه نوزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

ثبت 23  وقف جدید در خراسان‌شمالی

ثبت 23 وقف جدید در خراسان‌شمالی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی از ثبت 23 وقف جدید در استان طی چهار ماهه سال جاری خبرداد.

 سه شنبه 1 مرداد 1398   79  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 14 وقف جدید الکشف در استان شناسایی و به ثبت رسیده و این در حالیست که 9 وقف جدید دیگر هم امسال به همت همکاران این سازمان و مشارکت خیرین ثبت شد.
وی با اشاره به اینکه در مجموع امسال 23 وقف جدید به ثبت رسیده است، افزود: سال گذشته در خراسان‌شمالی 58 وقف جدیدالکشف شناسایی و 48 وقف جدید هم به ثبت رسید که در مجموع  106  وقف جدید در سال 97  در سامانه جامع موقوفات ثبت شده است.
حجت الاسلام آسوده یادآور شد: از مجموع 106 موقوفه‌ای که پارسال در سامانه جامع موقوفات ثبت شده بیش از 40 مورد منفعتی و درآمدزا و ۵۲ موقوفه انتفاعی هستند.
وی با ذکر اینکه نیات بیشتر وقف‌های جدید استان احداث مسجد و حسینیه، محل نگهداری از کودکان بی سرپرست، دارو درمان، عزادارای اهل بیت است، گفت: باید تلاش ‌شود وقف‌های جدید متناسب با نیازهای روز  استان به ثبت برسد و این در حالیست که هم اکنون اشتغال و ازدواج جوانان و دارو درمان از نیازهای ویژه استان است.
آسوده با اشاره به اینکه 60 درصد موقوفات استان برای عزاداری ائمه اطهار به ویژه سید الشهدا(ع) به ثبت رسیده است، عنوان کرد: هم اکنون در سطح استان پنج هزارو ۶۴۲ موقوفه و ۱۱ هزار و ۷۵۰ رقبه وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار