• امروز جمعه پانزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

اجرای طرح «نشاط معنوی» در35 بقعه متبرکه خراسان‌شمالی

اجرای طرح «نشاط معنوی» در35 بقعه متبرکه خراسان‌شمالی

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی از اجرای طرح «نشاط معنوی» در بیش از ۳۵ امامزاده استان از ۲0 تیرماه خبر داد.

 چهارشنبه 26 تیر 1398   45  0      


حجت‌الاسلام علی‌اکبر صفری، معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان در گفت‌و‌گو با ایکنا از خراسان‌شمالی، اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور طرح «نشاط معنوی» با هدف غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان امسال در بیش از ۳۵ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود، این طرح 20 تیرماه سال جاری آغاز و تا ۳۱ مردادماه امسال ادامه دارد.
وی با اشاره به اعزام ۲۰ مبلغ برای اجرای این طرح به امامزاده‌ها، افزود: امسال از این تعداد هفت مبلغ اعزامی از قم، سه مبلغ ثابت در امامزاده‌ها بوده و ۱۳ مبلغ نیز بومی استان هستند.
حجت الاسلام صفری بیان کرد: امامزاده سید‌عباس‌بن موسی‌بن جعفر(ع) در بجنورد، امامزاده‌ حمز‌ه‌رضا(ع) در شیروان، امامزادگان سید‌جعفر‌(ع) سیاه‌دشت و محمد‌(ع) در روستای چوکانلوی شهرستان فاروج، امامزاده سیدجعفر(ع) در اسفراین و فخرالدین(ع) ایور و امامزاده زین‌العابدین(ع) سنخواست در شهرستان‌های گرمه و جاجرم از جمله امامزادگان شاخص طرح نشاط معنوی هستند.
وی بیان کرد: برپایی کلاس‌های اوقات فراغت، خیمه‌های معرفت، قرائت و آموزش قرآن کریم، مفاهیم و حفظ، بیان احکام و مباحث اعتقادی، اردوهای زیارتی، ورزشی و تفریحی به منظور آشنایی با بقاع متبرکه استان در قالب طرح نشاط معنوی در دستور کار قرار دارد.
حجت الاسلام صفری با اشاره به اینکه سال گذشته حدود پنج هزار نفر در استان در طرح نشاط معنوی شرکت کردند، افزود: این طرح طی سال گذشته در سطح ۴۵ بقعه متبرکه استان برگزار شد.
وی با اشاره به اجرای این طرح برای دانش‌آموزان همه پایه‌های تحصیلی، خاطرنشان کرد: طرح تابستانی نشاط معنوی برای سه رده سنی کودکان، نوجوانان و جوانان و در دو گروه خواهران و برادران برگزار می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار