• امروز شنبه شانزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

راهیابی ۵ فعال قرآنی خراسان‌شمالی به مسابقات کشوری معارف

راهیابی ۵ فعال قرآنی خراسان‌شمالی به مسابقات کشوری معارف

ـ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی از راهیابی پنج فعال قرآنی استان به مرحله کشوری مسابقات معارف چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد.

 چهارشنبه 26 تیر 1398   46  0      


  به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اظهار داشت: در آزمون مرحله شهرستانی مسابقات معارف در مجموع ۵۵ نفراز بانوان و آقایان به بخش استانی راه یافتند.
وی ادامه داد: با برپایی آزمون در بخش استانی هم فقط پنج نفر توانستند با کسب امتیازهای لازم به مرحله کشوری این دوره از مسابقات معارف که یکی از بخش‌های چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بوده راه یابند.
حجت الاسلام آسوده یادآور شد: بخش معارف شامل محورهای تفسیر، حفظ موضوعی، حفظ احادیث و نهج‌البلاغه است.
وی عنوان کرد: در مجموع در چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ۸۰۰ نفر از علاقه‌مندان در مرحله شهرستانی شرکت کرده بودند که از این تعداد ۱۵۰ نفر شامل ۸۹ نفر بانو و ۷۰ نفر آقا به مرحله استانی راه پیدا کردند و در پنج رشته حفظ، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی به رقابت پرداختند.
وی با اشاره به اینکه چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی اوقاف در ۱۵ رشته برگزار ‌شد، افزود: این دوره از رقابت‌های قرآنی در رشته‌های حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل قرآن کریم، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث قرآن و تفسیر قرآن کریم برگزارشد.
حجت الاسلام آسوده بیان کرد: اذان، دعاخوانی، همسرایی، همخوانی، مقطع‌خوانی، گروه‌خوانی، آثار دو یا چند زبانه (عربی، فارسی، انگلیسی) و انشاد انفرادی تک‌خوانی محور از سایر رشته‌های این دوره مسابقات سراسری قرآن کریم است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار