• امروز شنبه شانزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان ،ضرورت رونق اقتصادی بقاع متبرکه

همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان ،ضرورت رونق اقتصادی بقاع متبرکه

تأکید بر شتاب گرفتن رونق اقتصادی بقاع متبرکه با اجرای طرح های اقتصادی و درآمدزا، حائز اهمیت ترین نکته ای بود که از سوی مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی و در همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان بیان شد.

 جمعه 21 تیر 1398   34  0      


به گزارشروابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، «حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی» در همایش استانی تکریم و بزرگداشت امامزادگان که در محل شبستان امامزاده سیدعباس علیه السلام بجنورد برگزار شد، گفت: گفت: قبل از انقلاب، قرآن فقط بر سر قبور خوانده می شد اما انقلاب اسلامی قرآن را از اموات گرفت و به زندگان داد.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه امروز دیگر برای ثواب، قرآن نمی خوانیم بلکه برای سبک زندگی و آموختن راه های درست زندگی کردن، قرآن می خوانیم، بیان کرد: ما قبل از انقلاب حافظ قرآن نداشتیم ولی امروز قاریان و حفاظ برجسته کشوری در مسابقات بین المللی حائز رتبه های برتر می شوند.
امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه امروز قرآن در صحنه است و به عنوان چراغ راه می درخشد، گفت: یکی از فیوضات، همین جلسات قرآنی در ایام ماه مبارک رمضان بود که از شبکه های ملی و استانی هم پخش می شد.
وی اشاره به سخن امام سجاد علیه السلام مبنی بر اینکه سه محبت را از خدا بخواهید، داشت و اظهارکرد: حب خدا و خدا دوستی، دوستی کسانی که خدا را دوست دارند همچون امامان و امامزادگان و همچنین توفیق انجام هر کاری که خدا دوست داشته باشد.
حجت الاسلام عظیم آسوده، هم در این همایش گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری تبدیل بقاع به قطب های فرهنگی، تربیت حافظان قرآن کریم و ترویج سبک زندگی اسلامی، سه کار ویژه ای است که در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، اجرای طرح های اقتصادی در بقاع متبرکه را از دیگر اقدامات معرفی کرد و گفت: در حال حاضر با هدف اشتغالزایی و تحقق شعار رونق تولید، کشت زعفران در فاروج، پرورش کرم ابریشم در شیروان، کشت پسته و زعفران در اسفراین و چندین طرح توسعه ای و درآمدزایی در بقاع متبرکه سایر شهرستان ها اجرایی شده است.
وی خطاب به هیئت امنای امامزادگان تأکید کرد: تلاش کنید با اجرای برنامه ها و فعالیت های اقتصادی و درآمد زا، رونق اقتصادی بقاع متبرکه شتاب بگیرد.
در این همایش که با حضور «حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، از فعالان و خادمان قرآنی تجلیل شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار