• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

مشارکت 667 میلیون ریالی مردم خراسان شمالی در طرح ضیافت الهی

مشارکت 667 میلیون ریالی مردم خراسان شمالی در طرح ضیافت الهی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی گفت: مردم خراسان شمالی در طرح ضیافت الهی ماه مبارک رمضان امسال بالغ‌ بر 667 میلیون و 600 هزار ریال مشارکت مالی کردند.

 چهارشنبه 22 خرداد 1398   30  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام‌ عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در نشست ارزیابی طرح ضیافت الهی، اظهار کرد: مردم و خیرین استان خراسان شمالی همانند سال‌های گذشته در طرح ضیافت الهی ماه مبارک رمضان امسال نیز مشارکت چشم‌گیر و پررنگی داشتند.
وی با اشاره به اینکه مبلغ 667 میلیون و 600 هزار ریال کمک و مشارکت مالی مردمی در طرح ضیافت الهی امسال جمع‌آوری شد، افزود: کمک‌ها و مشارکت‌های مالی خیرین در راستای اطعام افطاری به روزه‌داران شرکت‌کننده در این طرح و همچنین در راستای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی هزینه شد.
مدیرکل اوقاف و خیریه استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در طرح ضیافت الهی ماه مبارک رمضان امسال 66 هزار و 195 نفر از روزه‌داران استان خراسان شمالی مدعو سفره افطاری امامزاده ها و بقاع متبرکه این استان قرار گرفتند.
وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های متعدد مذهبی در طرح ضیافت الهی امسال گفت: طبق رویه هرسال در ضیافت الهی امسال نیز طرح جزءخوانی قرآن کریم برگزار شد و 59 هزار و 205 نفر در این طرح شرکت کردند.
حجت‌الاسلام‌ آسوده برگزاری کرسی‌های تفسیر قرآن کریم را نیز از دیگر برنامه‌های مذهبی فرهنگی برگزارشده در طرح ضیافت الهی امسال استان خراسان شمالی برشمرد و اظهار کرد: به‌منظور تبیین و تفهیم بیشتر آموزه‌های قرآنی و اهمیت قرآن‌خوانی در ماه مبارک رمضان، طرح کرسی‌های تفسیر با مشارکت چهار هزار و 250 نفر از اهالی استان خراسان شمالی در این استان برگزار شد.
وی با اشاره به تأکید احادیث دینی و آیات الهی به قرآن‌خوانی و تفکر در آموزه‌ها و آیات قرآنی و همچنین اهمیت دوچندان انجام این امر خداپسندانه در ماه مبارک رمضان، از برگزاری محافل انس با قرآن و مشارکت سه هزار و 910 نفر از روزه‌داران خراسان شمالی در قالب طرح ضیافت الهی امسال در این استان خبر داد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی با اشاره به برگزاری طرح‌ها و مراسم معرفتی و فرهنگی در کنار مراسم مذهبی در ماه مبارک رمضان افزود: به‌منظور تقویت دانش فرهنگی و معرفتی روزه‌داران شرکت‌کننده در طرح ضیافت الهی سال 98 برنامه‌های معرفتی با عنوان خیمه‌های معرفت در استان خراسان شمالی، با مشارکت چهار هزار و 250 نفر از روزه‌داران این استان برگزار شد.
وی با اشاره به مشارکت مبلغان دینی در برگزاری طرح ضیافت الهی خاطرنشان کرد: تعداد 35 مبلغ دینی شامل 13 مبلغ بومی، 19 مبلغ اعزامی از قم و سه مبلغ مستقر در خراسان شمالی، به بقاع متبرکه شاخص این استان اعزام شدند و به برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی مذهبی طرح ضیافت الهی پرداختند.
حجت‌الاسلام‌ آسوده یدکی گفت: تمامی برنامه‌های فرهنگی و مذهبی طرح ضیافت الهی خراسان شمالی در 35 بقعه متبرکه این استان برگزار شد.
گفتنی است، طرح ضیافت الهی هرسال و هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در تمام استان‌های کشور و توسط ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان‌ها و مشارکت‌های مردمی برگزار می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار