• امروز پنج شنبه ششم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

مزایدات و مناقصات

سروش

سامانه شکايات

سیل 30 میلیارد ریال به مساجد خراسان شمالی خسارت زد

سیل 30 میلیارد ریال به مساجد خراسان شمالی خسارت زد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: بر اساس برآوردهای اولیه، بارش باران و وقوع سیل 30 میلیارد ریال به مساجد و بقاع متبرکه امامزادگان این استان خسارت وارد کرده است.

 دوشنبه 19 فروردین 1398   33  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت الاسلام عظی آسوده  اظهار داشت: بارش باران باعث وارد آمدن خسارت به 28 مسجد و حسینیه و پنج بقعه متبرکه امام زادگان در این استان شد.
وی افزود: از مجموع خسارات وارده بیشترین آنها در بجنورد با 20 میلیارد ریال و شیروان با چهار میلیارد و 900 میلیون ریال بوده است.
حجت الاسلام آسوده گفت: آسیب های وارده به مساجد و حسینیه ها و امام زادگان از 20 تا 100 درصد برآورد شده که به صورت ریزش سقف، دیوار و تخریب سرویس بهداشتی و نفوذ آب به داخل بوده است.
وی افزود: این آسیب ها به جز در شهرستان اسفراین در تمامی شهرستان های استان بوده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی اظهار داشت: بیشترین آسیب های وارده به مساجد روستاهای استان به دلیل بافت قدیمی آنها وارد آمده است.
وی افزود: با توجه به قرار گرفتن بیشتر امام زاده ها در فضاهای مرتفع آسیب وارده به آنها بیشتر از ناحیه بارندگی ها بوده و سیلاب خسارتی به این بخش ها وارد نکرده است.
حجت الاسلام آسوده گفت: در این راستا فقط آرامگاه پنج امام زاده استان دچار خسارت هایی از قبیل تخریب دیوار و سقف شدند که مجموع خسارت وارده به آنها کمتر از یک میلیارد ریال بوده است.
 خراسان شمالی دارای 168 بقعه متبرکه و حدود یک هزار و 500 مسجد، تکیه و حسینیه است.
خراسان شمالی پنج هزار و 619 موقوفه و 11 هزار و 699 رقبه دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار