• امروز پنج شنبه ششم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

مزایدات و مناقصات

سروش

سامانه شکايات

9 وقف جدید در خراسان شمالی ثبت شد

9 وقف جدید در خراسان شمالی ثبت شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: از ابتدای نوروز امسال تاکنون 9 وقف جدید در این استان به ثبت رسیده است

 شنبه 17 فروردین 1398   51  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت الاسلام عظیم آسوده  اظهار داشت: این وقف ها به ارزش 80 میلیارد ریال در شهرستان های این استان به ثبت رسیده است.
وی این وقف ها را شامل یک قطعه زمین مسکونی یکهزار متری برای توسعه مسجد روستا و یک هکتار زمین مزروعی هر کدام به ارزش یک میلیارد ریال به نیت سوگواری شهادت امیر المومنین (ع) دانست که توسط علی اصغر آخرتی در روستای سه گنبد این شهرستان وقف شده است.
حجت الاسلام آسوده یدکی گفت: همچنین 2 وقف جدید شامل یک واحد مسکونی تجاری و یک قطعه زمین مسکونی 500 متری نیز توسط علی اصغر نادری به ارزش یک میلیارد ریال در روستای مایوان شهرستان فاروج داشته ایم.
وی افزود: این در حالی است که واقف خیراندیش 'ام هانیه نیر' نیز یک قطعه زمین گردو به مساحت 200 متر مربع و ارزش 500 میلیون ریال را به نیت هزینه های مراسم حضرت زهرا (س) در روستای اسفیدان بجنورد وقف کرده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به ثبت چهار وقف جدید در شهرستان اسفراین این وقف ها را شامل یک قطعه زمین مسکونی به مساحت 100 متر مربع برای ساخت حسینیه به ارزش 500 میلیون ریال توسط محمدعلی عابدی و یک قطعه زمین به مساحت 2 هکتار و به ارزش 2 میلیارد ریال به نیت مراسم عزاداری توسط علی اصغر نجفی اعلام کرد.
وی اظهار داشت: 2 وقف نیز توسط رضا اسماعیلی به صورت یک قطعه زمین یک هکتاری به نیت هزینه های امامزاده حمزه بن موسی (ع) و یک قطعه باغ با 146 اصله درخت پسته به نیت شهادت ائمه و موارد عام المنفعه به ارزش 2 میلیارد ریال در روستای دهنه شیرین اسفراین داشته ایم.
خراسان شمالی پنج هزار و 619 موقوفه و 11 هزار و 699 رقبه دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار