• امروز پنج شنبه ششم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

مزایدات و مناقصات

سروش

سامانه شکايات

فرش نو برای استقبال از گردشگران ، اوقاف و میراث در تدارک میزبانی

فرش نو برای استقبال از گردشگران ، اوقاف و میراث در تدارک میزبانی

طرح آرامش بهاری از 28 ماه جاری آغاز می شود و تا 14 فروردین ادامه خواهد داشت و هدف از اجرای این طرح، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور و ارتقای سطح فکری و معنوی زائران و مسافران نوروزی در کنار ارائه خدمات مختلف است

 سه شنبه 21 اسفند 1397   40  0      


یکی از مهم ترین دغدغه های استان جذب درآمد از مسیر گردشگری است؛ موضوعی که در چند سال گذشته محقق نشده است و همه تلاش می کنند امسال سهم استان از 20 میلیون مسافر افزایش پیدا کند. از این رو خبرنگاران ما در سراسر استان سراغ مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی رفته اند تا از برنامه های آن ها برای نوروز مطلع شوند. حال باید دید این دستگاه ها چه برنامه هایی دارند و در 8 روز باقی مانده چقدر از برنامه های شان اجرایی می شود اما میزان موفقیت برنامه های آن ها موضوعی است که باید مورد قضاوت شما قرار گیرد.
آرامش بهاری با اوقاف
اداره کل اوقاف هر سال برنامه های ویژه ای برای نوروز دارد، امسال نیز این برنامه ها به قوت خود باقی است، از این رو خبرنگار ما همزمان با دیگر خبرنگاران برای مطلع شدن از این برنامه ها با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت و گویی انجام داده است. بر اساس این گفت و گو مدیرکل اوقاف و امور خیریه، طرح آرامش بهاری را فرصت مناسب و مغتنمی برای ارائه خدمات رفاهی به زائران و مسافران نوروزی می داند و به اجرای آن در 39 بقعه اشاره می کند و می افزاید: مراسم لحظه تحویل سال در آستان مبارک این امامزادگان با حضور گسترده مردم برگزار می شود.
حجت الاسلام «آسوده» با اشاره به این که در قالب طرح آرامش بهاری 36 روحانی در این امامزادگان به فعالیت می پردازند، تصریح می کند: 22 خیمه معرفت در این امامزادگان شامل غرفه های مشاوره خانواده و وقف، پاسخگویی به سوالات شرعی و کودک و نوجوان به ارائه خدمات به زائران و مسافران می پردازند.وی ادامه می دهد: خیمه های معرفت در 3 امامزاده به شکل شاخص برپا خواهند شد.
وی با بیان این که طرح آرامش بهاری از 28 ماه جاری آغاز می شود و تا 14 فروردین ادامه خواهد داشت، می افزاید: هدف از اجرای این طرح، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور و ارتقای سطح فکری و معنوی زائران و مسافران نوروزی در کنار ارائه خدمات مختلف است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان امامزاده حمزة الرضا(ع)، امامزاده عبدالرضا(ع) توده، امامزاده غیبی، عبدالرحمان اسطرخی، مقبره شیخ مقدم روستای ا... آباد و قبور سادات را به عنوان امامزادگان در نظر گرفته شده برای اجرای طرح آرامش بهاری در شیروان اعلام می کند و می افزاید: امامزادگان جعفر بن احمد، جعفر بن موسی(ع) روستای کوشکی، حمزة بن موسی(ع) دهنه شیرین، امامزاده حسین در روستای فریمان و بابا قدرت و ابراهیم نظرگاه در اسفراین هم آماده اجرای این طرح هستند.وی 5 امامزاده در مانه و سملقان را فهرست دیگری از امامزادگان بیان می کند که طرح آرامش بهاری در آن ها اجرا می شود. وی به اجرای طرح دست های مهربانی نیز در راستای کمک به نیازمندان در آستانه سال نو و عید نوروز اشاره می کند و از فعالیت 10 موقوفه استان در شهرهای بجنورد، اسفراین، شیروان، مانه و سملقان و فاروج در این راستا خبر می دهد و می گوید: در آستانه عید نوروز بسته های غذایی به منازل نیازمندان ارسال می شود.
هفت سین نوروزی میراث
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی هم از مدیرانی است که خبرنگار ما سراغ او رفته است. او در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص برنامه های ویژه این دستگاه برای نوروز 98 می گوید: برنامه های نوروزگاه های استان همچنان برقرار است و این ویژه برنامه ها در 30 نقطه استان اجرا می شود.«حبیب ا... یزدان پناه» با بیان این که نوروزگاه ها در 3 نقطه از بجنورد شامل «بش قارداش»، «آیینه خانه مفخم» و یکی دیگر از مکان های این شهر به شکل متوالی برگزار می شود، ادامه می دهد: در شهرستان بجنورد نوروزگاه ها از اول فروردین سال 98 تا پایان نوروز بعد از ظهر در دو مکان و شب در مکان دیگری برگزار می شود. یکی دیگر از برنامه های ویژه این دستگاه که امسال اجرایی می شود، برگزاری خیابان غذا در خیابان مشرف به آیینه خانه مفخم است.وی اظهارمی کند: در خیابان غذا دو سیاه چادر و 18 غرفه غذا راه اندازی می شود. این خیابان از 28 اسفند افتتاح می شود و تا پایان نوروز برقرار است. با تصمیم شورای ترافیک تردد خودروها در این خیابان از 28 اسفند ممنوع خواهد بود.وی با اشاره به راه اندازی ایستگاه های استقبال از مسافران در مرکز استان، اضافه می کند: ورودی های استان آماده استقبال از مسافران هستند. «یزدان پناه» می افزاید: در 20 مکان در استان بازارچه های نوروزی با محوریت صنایع دستی راه اندازی می شود.وی از برگزاری تورهای ارزان قیمت از طریق چند دفتر گردشگری استان نیز خبر و ادامه می دهد: تورهای طراحی شده هر روز از بجنورد به اسفراین و برعکس برگزار می شود و مقصد گردشگران، روستای گردشگری «روئین» و «بلقیس» خواهد بود.وی از رونمایی نرم افزار گردشگری استان همزمان با راه اندازی خیابان غذا نیز خبر می دهد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار