• امروز پنج شنبه ششم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

مزایدات و مناقصات

سروش

سامانه شکايات

برپایی مراسم تحویل سال نو در جوار امامزادگان خراسان شمالی

برپایی مراسم تحویل سال نو در جوار امامزادگان خراسان شمالی

مدیرکل اوقاف خراسان‌شمالی: مقرر است مراسم لحظه سال تحویل در آستان مبارک 39 امامزاده شاخص استان با حضور گسترده مردم برپا شود.

 چهارشنبه 15 اسفند 1397   56  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان‌شمالی، اظهار داشت: مقرر است مراسم لحظه سال تحویل در آستان مبارک 45 امامزاده شاخص استان با حضور گسترده مردم برپا شود.
وی با اشاره به استقبال مردم از حضور در بقاع متبرکه همزمان با تحویل سال، ادامه داد: پخش مستقیم این مراسم به صورت ویژه از شبکه استانی اترک در بجنورد و از آستان امامزاده سیدعباس(ع) در دست پیگیری است.
آسوده با اشاره به برپایی طرح آرامش بهاری از 28 اسفند ماه سال جاری تا 15 فروردین ماه سال آینده در 39 امامزاده شاخص استان، گفت: در این طرح از ظرفیت مبلغ های بومی و اعزامی از قم و مشهد استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: در قالب طرح آرامش بهاری اجرای برنامه‌هایی همانند پاسخگویی به مسائل شرعی، شبهات و مشاوره وقف و خانواده، برپایی غرفه نقاشی، کودک و نوجوان و خیمه های معرفت و اقامه نماز جماعت در امامزادگان صورت می گیرد و این درحالیست که قبل از اجرای طرح نیز مراسم غبارروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه انجام خواهد شد.
آسوده برپایی ایستگاه صلواتی، فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ وقف، فعالیت های فرهنگی در امامزاده ها و گسترش معارف اهل بیت و قرآنی و تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی در عید نوروز و خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اماکن متبرکه را از دیگر اهداف اجرای طرح بهاری عنوان کرد.
وی با بیان اینکه در طرح آرامش بهاری 16 خیمه معرفت برپا می‌شود، افزود: خیمه‌های معرفت در سه امامزاده سید عباس(ع) بجنورد، سید اسماعیل باباامان و حمزه رضای شیروان به صورت ویژه به اجرای برنامه می‌پردازند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار