• امروز پنج شنبه ششم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

مزایدات و مناقصات

سروش

سامانه شکايات

فردا آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان برگزار می شود

فردا آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان برگزار می شود

فردا پنج شنبه 9 اسفند ماه ازساعت 8:30 الی 11:30 صبح آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به صورت کتبی در 8 حوزه امتحانی با مشارکت ادارات کل اوقاف و امور خیریه و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود

 چهارشنبه 8 اسفند 1397   52  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان گفت :فردا پنج شنبه 9 اسفند ماه از ساعت 8:30 الی 11:30 صبح 2597 نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در 8 حوزه امتحانی دراستان به صورت کتبی با هم به رقابت می پردازند
حجت الاسلام صالحی نیا افزود :این مسابقات در هشت رشته حفظ جزء 30، جزء یک، سه جزء اول، پنج جزء اول، 10 جزء اول، 15 جزء اول، 20 جزء اول و کل قرآن برگزار می‌شود.
وی افزود: علاقه‌مندان رشته معارف نیز در رشته‌های ترجمه و مفاهیم و معارف قرآن، تدبر در قرآن، تفسیر قرآن، معارف و حفظ موضوعی قرآن کریم به رقابت می پردازند.
حجت الاسلام صالحی نیا از دیگر رشته‌های این آزمون در بخش معارف را سبک زندگی و سیره معصومین، معارف و حفظ احادیث نهج‌البلاغه، مفاهیم نهج‌البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، ترجمه و مفاهیم قرآن و روخوانی قرآن کریم اعلام کرد.
وی با بیان اینکه هر فرد می‌تواند در چهار رشته این مسابقات شرکت کند، گفت: این آزمون در سه بخش الکترونیکی که در روزهای 1 و2 اسفند ماه برگزار شد ،آزمون کتبی در 9 اسفند و آزمون شفاهی در روزهای 18 الی 23 اسفند ماه در سطح کشور برگزار می شود.
در پایان این مسابقات برای کسانی که نمره کتبی بالای 70 و نمره شفاهی بالای 75 بگیرند گواهینامه صادر شده و کسانی که امتیاز بالای 90 گرفته باشند تقدیرنامه دریافت می‌کنند
بر اساس سهمیه ارائه شده به استان در قالب طرح تربیت حافظان قرآن کریم، پنج هزار و 200 نفر در حوزه های مختلف قرآنی این استان فعالیت می کنند.
حوزه های برگزاری  آزمون به شرح ذیل می باشد
بجنورد -دبیرستان دخترانه سمیه
شیروان-دبیرستان حکیم شفاهی
فاروج- دبیرستان شهید پوران
آشخانه- حوزه علمیه فاطمه الزهرا خواهران
راز- موسسه بصیرت
گرمه- تالار اندیشه
جاجرم-دبیرستان شریعتی
اسفراین- دانشگاه پیام نور
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار