• امروز دوشنبه سی و یکم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

اعلام ویژه برنامه های دهه وقف در خراسان شمالی

اعلام ویژه برنامه های دهه وقف در خراسان شمالی

نواخته شدن زنگ وقف در مدارس، مراسم زیارت از بعید حضرت رسول اکرم در امامزاده سید عباس (ع)، همایش بزرگ رضویون و همایش یاوران وقف از جمله برنامه های اجرایی استان در این دهه است. دهه وقف از فردا 15 آبان ماه آغاز می شود.

 سه شنبه 15 آبان 1397   138  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه  خراسان شمالی، حجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی،در نشست خبری که در آستانه دهه وقف برگزار شد، اظهار کرد: اکنون در این استان پنج هزار و 757 موقوفه با بیش از 11 هزار رقبه ثبت شده وجود دارد.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد یک‌ساله نهاد اوقاف استان، افزود: از دهه وقف پارسال تاکنون 762 سند مالکیت موقوفات استان اخذ شده و در حال حاضر حدود 60 درصد موقوفات خراسان شمالی دارای سند مالکیت هستند؛ اما باید تلاش کنیم سایر موقوفات ما هم دارای سند شوند.
حجت‌الاسلام آسوده خاطرنشان کرد: بر این اساس از بیش از 11 هزار رقبه موجود در استان شش هزار و 47 رقبه دارای سند مالکیت هستند.
وی با بیان اینکه در این مدت میزان تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک‌برگی هم 232 مورد بوده است، اضافه کرد: همچنین در یک سال گذشته 446 پرونده حقوقی در سامانه جامع ثبت شده که از این تعداد 376 پرونده مختومه شده و 88 پرونده در محاکم قضایی در حال جریان است.
حجت‌الاسلام آسوده با اشاره به آرای صادره در این زمینه، گفت: از پارسال تا الآن 72 رأی صادر شده که از این تعداد پنج رأی به ضرر اوقاف و 67 مورد به نفع موقوفات بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های دهه وقف در استان، اظهار کرد: برگزاری مراسم لبیک یا رسول‌الله و زیارت اربعین در شش امامزاده شاخص استان، برگزاری همایش یاوران وقف در شهرستان گرمه و جاجرم در نظرگاه گرمه، محفل انس با قرآن در بقاع متبرکه بعد از نماز مغرب و عشا و برگزاری مراسم شهادت امام رضا (ع) در بقاع شاخص برخی از این برنامه‌ها هستند.
حجت‌الاسلام آسوده افزود: مراسم دعای ندبه و سخنرانی درزمینهٔ مهدویت در روز جمعه، غبارروبی و عطرافشانی امامزادگان و گلزار شهدای استان، حضور کارکنان و خدام در نماز جمعه و سخنرانی روسای ادارات و ارائه گزارش عملکرد در نماز جمعه شمار دیگری از ویژه‌برنامه‌هایی هستند که برای برگزاری در دهه وقف در استان برنامه‌ریزی شده است.
وی تصریح کرد: افتتاح حسینیه مرحوم بزاز، بازدید از پروژه‌های عمرانی، برپایی همایش یاوران وقف در اسفراین، نشست صنفی با اساتید دانشگاه علوم پزشکی، همایش یاوران وقف در مانه و سملقان و برگزاری همایش یاوران وقف و رسانه در امامزاده سید عباس (ع) در روز سه‌شنبه 22 آبان از دیگر برنامه‌های این دهه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: افزون بر این از اربعین تا پایان صفر در امامزاده‌های شاخص استان برنامه‌های عزاداری و سخنرانی برگزار می‌شود
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار