• امروز یک شنبه چهارم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مزایدات و مناقصات

سروش

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

راه اندازی انجمن یاوران وقف و امنیت در استان

راه اندازی انجمن یاوران وقف و امنیت در استان

نخستین گردهمایی واقفان و خیران نظم و امنیت خراسان شمالی برگزار و انجمن یاوران وقف و امنیت در استان راه اندازی شد

 پنج شنبه 19 مهر 1397   106  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ، روز گذشته در سالن همایش فرماندهی انتظامی خراسان شمالی انجمن یاوران وقف و امنیت خراسان شمالی با هدف جلب مشارکت خیران در ساختن استحکامات نظامی و انتظامی در راستای حفظ و امنیت استان تشکیل شد.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی در این همایش با بیان این که شورای امنیت کشور دستورالعمل طرح مشارکت مردم در امنیت و آرامش را ابلاغ کرده است اظهارکرد: این طرح گسترده تر از کمک های ریالی و اهدای زمین یا ساخت بنا در راستای نظم و امنیت است و مردمی که با دیدن یک ناامنی با شماره 110 تماس می گیرند یا در تماس با 197 بر اعمال پلیس نظارت دارند و نظر می دهند در این طرح شرکت دارند.
سردار «مظاهری»، استاندار، رئیس شورای شهر، مدیر کل صدا و سیما، مدیر کل اوقاف و امور خیریه و مجمع خیران را از جمله اعضای اصلی این انجمن برشمرد و گفت: برکات مادی و معنوی سفر مقام معظم رهبری به استان، نیروی انتظامی را در خراسان شمالی 20 سال به لحاظ پیشرفت استحکامات نظامی به جلو برد اما به دلیل گستردگی وظایف و مأموریت های نیروی انتظامی در راستای حفظ و امنیت جامعه می طلبد خیران نیز پا پیش بگذارند و در راستای حفظ امنیت استان گام بردارند.
وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در پی جمع آوری کمک های ریالی مردم نیست، خیران می‌توانند در این طرح اموال و مکان هایی را وقف کنند که ماندگار است. سردار «مظاهری»، نیروی انتظامی را متعلق به مردم، شهدا و امام(ره) و رهبری دانست و گفت: نیروی انتظامی متعلق به هیچ حزب و گروهی نیست و مطابق فرمایش مقام معظم رهبری این نیرو باید هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی توسعه و ارتقا یابد.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز در این همایش با برشمردن آیات و روایات فراوان بر توصیه و اجر بالای وقف نزد خداوند گفت: خداوند در قرآن گفته است هر کس به مردم خدمت کند به من خدمت کرده است.
آیت ا... «یعقوبی» افزود: وقف باید برای رضای خدا باشد زیرا هر چه به حساب خداوند باشد می ماند و رنگ بقا به خودش می گیرد.
امام جمعه بجنورد با توجه به اهمیت و نقش نیروی انتظامی در راستای برقراری نظم و امنیت در جامعه اظهارکرد: امنیت و سلامتی از نعمت های بزرگ خداوند هستند که در نبود آن ها قدرشان را می دانیم.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی نیز در این همایش، نیروی انتظامی را نیروی در کنار مردم دانست.
«ثمینی» افزود: این موضوع به شکل ملموس در خراسان شمالی برای ما به اثبات رسیده است و در حوادث مختلف بارها شاهد بوده ایم که مأموران نیروی انتظامی چگونه شبانه روز برای برقراری امنیت در استان تلاش کرده اند. وی با بیان این که احساس امنیت از خود امنیت مهم تر است تصریح کرد: ما در خراسان شمالی هم احساس امنیت و هم امنیت داریم و مشارکت مردم در توسعه و گسترش مکان و تجهیزات انتظامی بر این مهم خواهد افزود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: کارکنان نیروی انتظامی جان خودشان را وقف کردند و در تامین امنیت تمام توان و قوای شان را به کار گرفتند. حجت الاسلام «آسوده» افزود: اگر امنیت وجود نداشته باشد هیچ کدام از افراد آرام و قرار ندارند.
وی با اشاره به راه اندازی انجمن یاوران وقف و امنیت در خراسان شمالی گفت: در این انجمن دستگاه ها و ادارات توانمند را شناسایی و از توان آنان در حوزه وقف و امنیت استفاده خواهیم کرد. وی یادآور شد: به زودی مشاوره وقف در استان راه اندازی خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ما، در این گردهمایی با حضور همسر و فرزند شهید «دوست زاده» از حکم انجمن یاوران وقف و امنیت رونمایی شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار