• امروز جمعه بیست و پنجم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مزایدات و مناقصات

سروش

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حضور ۳۹ روحانی در طرح نشاط معنوی امامزاده های خراسان شمالی

حضور ۳۹ روحانی در طرح نشاط معنوی امامزاده های خراسان شمالی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی از حضور ۳۹ روحانی و مبلغ دینی در اجرای طرح نشاط معنوی در امامزادهای شاخص این استان خبر داد.

 پنج شنبه 21 تیر 1397   26  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،سید محمدجواد رئوف سید نژاد با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در ۴۵ بقعه متبرکه خراسان شمالی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این طرح از روز  شنبه 16تیرماه جاری در امامزاده های شاخص استان و مساجد آغاز و تا ۳۱ مرداد ماه امسال ادامه دارد.
رئوف سید نژاد افزود: برای اجرای طرح نشاط معنوی ۲۳ مبلغ غیر بومی، ۱۳ مبلغ بومی به بقاع متبرک اعزام شده اند و نیز از ظرفیت سه مبلغ مستقر در بقعه استفاده می‌شود.
وی تصریح کرد: طرح نشاط معنوی در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی کشور و ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت، قرائت و آموزش قرآن، مفاهیم و حفظ، بیان احکام و مباحث اعتقادی، خیمه‌های معرفت، برپایی اردوهای یک‌روزه زیارتی، ورزشی و تفریحی به‌منظور آشنایی با بقاع متبرکه را ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده طرح نشاط معنوی اعلام کرد.
حجت الاسلام رئوف سید نژاد گفت: طرح نشاط معنوی به منظور گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان دختر و پسر و رده‌های سنی ابتدایی و متوسطه در فصل تابستان برگزار می شود.
وی بیان کرد: در این طرح کانون‌های فرهنگی مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه با اعزام مبلغان و روحانیان، آموزش‌وپرورش، بسیج و سازمان ورزش و جوانان با اوقاف همکاری می‌کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح معنوی نشاط در سال گذشته، اظهار کرد: سال گذشته طرح نشاط معنوی در سطح ۴۲ بقعه متبرکه استان برگزار شد و حدود هشت هزار نفر در این طرح شرکت کردند.
حجت الاسلام رئوف سید نژاد اضافه کرد: امیدواریم امسال با توجه به افزایش بقاع متبرکه در خراسان شمالی افراد بیشتری در این مراسم معنوی حضور یابند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار