• امروز چهارشنبه بیست و پنجم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مزایدات و مناقصات

سروش

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نیت واقفان متناسب با نیاز روز جامعه، ثمرات وقف را بیشتر می کند

نیت واقفان متناسب با نیاز روز جامعه، ثمرات وقف را بیشتر می کند

حجت‌ الاسلام رئوف سید نژاد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در آئین اختتامیه جشنواره «وقف، چشمه همیشه جاری» ، اظهارداشت: نیت واقفان متناسب با نیاز روز جامعه، ثمرات وقف را بیشتر می کند

 یک شنبه 6 اسفند 1396   79  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ،حجت‌ الاسلام رئوف سید نژاد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی امروز یک شنبه در آئین اختتامیه جشنواره «وقف، چشمه همیشه جاری» که در محل سالن بصیرت دانشگاه پیام نور واحد بجنورد برگزار شد، اظهارداشت: قبل از اسلام هم در جامعه وقف وجود داشت اما اسلام سبب رشد و توسعه فرهنگ وقف شد.
وی افزود: اکثر انسان ها آرزو دارند جاودان و ابدی باشند و نام آنها ماندگار شود که وقف این عمل را ممکن ساخته و به نوعی نام انسان را پایدار و جاودان می کند.
حجت الاسلام سیدنژاد، هدف از برگزاری چنین همایش هایی را ملموس کردن وقف برای مردم عنوان کرد و ادامه داد: مردم باید بدانند که چه وقفی در جامعه مورد نیاز است و آن را عملی کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، بیان کرد: باید نیت های واقفین تغییر یابد زیرا ما موقوفات مذهبی در جامعه زیاد داریم لذا باید نیت ها را به سوی وقف هایی که در جامعه بیشتر مورد نیاز است، سوق دهیم.
وی ادامه داد: وقف ها باید با نیازهای جامعه مرتبط باشد زیرا اکنون نیاز جامعه وقف هایی در زمینه پزشکی، هسته ای، مطبوعات و ازدواج جوانان است که امیدواریم وقف ها در این زمینه توسعه یابد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی همچنین در خصوص این جشنواره از وصول بیش از ۲۳۰ اثر از ۱۸ استان به جشنواره «وقف، چشمه همیشه جاری» با موضوع متن ادبی خبر داد و افزود: ۱۱۰ اثر در بخش شعر، ۴۹ اثر داستان کوتاه، ۲۳ اثر داستانک، ۱۴ اثر خاطره و ۳۴ اثر متن ادبی به دبیرخانه جشنواره رسیده بود.
وی، آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را در محورهای وقف و قرآن، وقف و توسعه آموزش عالی، وقف با رویکرد هنر دینی، وقف و اقتصاد مقاومتی، وقف و سلامت و وقف و حوزه های علمیه اعلام کرد.
در پایان این جشنواره از 22 نفر  از برگزیدگان بخش متن ادبی در 6 بخش  قدردانی شد..
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار