• امروز چهارشنبه بیست و پنجم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مزایدات و مناقصات

سروش

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اعلام آمادگی سرمایه گذار برای کشت زعفران در اراضی موقوفه فاروج

اعلام آمادگی سرمایه گذار برای کشت زعفران در اراضی موقوفه فاروج

رئیس اداره بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان شمالی گفت: یک سرمایه گذار برای کشت زعفران در اراضی زراعی موقوفه ای شهرستان فاروج اعلام آمادگی کرده است.

 چهارشنبه 25 بهمن 1396   112  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ، رئیس اداره بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان شمالی گفت: یک سرمایه گذار برای کشت زعفران در اراضی زراعی موقوفه ای شهرستان فاروج اعلام آمادگی کرده است و به مرحله تنظیم قرارداد رسیده است و این محصول در پنج هکتار از زمین موقوفه ای کشت خواهد شد.
وی گفت: بیش از 40 موقوفه در خراسان شمالی قابلیت و ظرفیت واگذاری به سرمایه گذار را دارد که تاکنون 19 مورد آن برای واگذاری پالایش شده است.
وی گفت: اکنون اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با سرمایه گذران در زمینه ساخت و ساز در راستای بهره مندی بیشتر از موقوفات، مشارکت 50 درصدی دارند.
غیاثیان اضافه کرد: فرقی ندارد که شخص حقیقی و یا حقوقی باشد، اگر سرمایه گذاری بخواهد در موقوفه ای سرمایه گذاری کند، کارشناس با توجه به نقشه و میزان هزینه موقوفه، آن را قیمت گذاری کرده و به این طریق میزان مشارکت اداره کل اوقاف و سرمایه گذار مشخص می شود.
وی گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه در استان آماده هر گونه همکاری با سرمایه گذاران در زمینه های مختلف مانند ایجاد اماکن تجاری، فرهنگی، اداری و بهداشتی است و در این راستا هم از طرق مختلفی مانند رسانه ها و صدا و سیما تبلیغات و اطلاع رسانی انجام داده است.
تعداد کل موقوفات ثبت شده در خراسان شمالی پنج هزار و 482 وقف است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار