• امروز دوشنبه بیستم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 پنجره واحد خدمات الکترونیک

بانک قوانین و دستورالعمل های اوقافی

مزایدات و مناقصات

گزارشات آماری

سروش

سامانه شکايات

مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی معرفی شد

مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی معرفی شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با حضور قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، امام جمعه بجنورد و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

 یک شنبه 8 اردیبهشت 1392   1176  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان شمالی، آقای  عبدالرضا عابد، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور امروز (8 اردیبهشت) در این مراسم با تاکید بر نظارت و پیگیری مستمر بر اجرای تدابیر توسط مدیران و کارکنان سازمان، نظارت بر اجرای صحیح نیت واقفین و حسن اجرای آیین نامه ها در همه حوزه ها و برنامه ریزی امور بقاع متبرکه، موقوفات و اجارات را خواستار شد.


وی نظارت بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، برقراری ارتباط و تعامل با دستگاه های اجرایی استان و جلب حمایت های آن ها، اجرایی شدن برنامه سالیانه، جذب درآمدهای موقوفات و هزینه کرد آنها بر اساس نیت واقفین و برنامه ریزی و نظارت بر جذب مشارکت های مردمی را دیگر انتظارات عنوان کرد.


حجت الاسلام رحیم مهدوی پور، مدیرکل سابق اوقاف خراسان شمالی نیز در این جلسه اشاره ای به عملکرد اوقاف داشته و راه اندازی سامانه جامع موقوفات، تخریب، مرمت و نوسازی 14 بقعه متبرکه استان و خرید 14 ضریح مطلا برای بقاع متبرکه را از جمله فعالیت ها دانست.


وی تصریح کرد: همچنین طرح جامع امامزاده سید عباس بجنورد در 26 هکتار آماده شده که شامل 46 کاربری است که مهمترین آنها کتابخانه مرکزی و محوری استان و حوزه علمیه عالیه است که امسال کلنگ زنی می شود.


وی یادآور شد: نوسازی 100 مسجد استان نیز در سال 91 در روستاها و شهرهای استان انجام گرفته که تعدادی افتتاح شده و مابقی در شرف افتتاح است.


حجت الاسلام سیف الله سهرابی، مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان نیز در این جلسه از انجام برنامه ریزی های مناسب در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و سرمایه گذاری در این راستا خبر داد.


وی با بیان اینکه کارکردن در اوقاف کاری شرعی و دینی است، بیان داشت: باید همت ویژه ای برای ساخت و ساز امامزاده ها صورت گیرد و فضای امامزاده ها را به گونه ای بسازیم که در شأن امامزادگان باشد.


گفتنی است، در پایان این مراسم "حجت الاسلام سیف الله سهرابی" به عنوان مدیرکل جدید اوقاف خراسان شمالی معرفی و ضمن معرفی "حجت الاسلام رحیم مهدوی پور" مدیرکل اسبق اوقاف به عنوان مدیر دانشگاه علوم قرآنی بجنورد از زحمات ایشان تقدیر شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار