کد خبر : 328084

تاریخ درج خبر : شنبه 16 شهریور 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان شمالي
• همنوایی شیرخوارگان حسینی ، لالایی های عاشورایی+ تصویر
همنوایی شیرخوارگان حسینی با لالایی «رباب» برای حضرت علی‌اصغر(ع) در فضای امامزاده سید عباس(ع) بجنورد طنین انداز شد و بار دیگر مادران آمده بودند تا جگرگوشه‌ های شان را نذر شیرخواره «رباب» و در رثای طفل شهید حماسه کربلا مرثیه سرایی کنند.

باید دل بدهی تا یارای رفتن داشته باشی، باید دل ببری تا یارای ایثار کردن داشته باشی. حال «رباب» را به یاد بیاور آن وقت که دل از «علی اصغر» برید؛ ستاره شش ماهه ای که با تمام معصومیت اش در دامن خورشید جان سپرد، او نیز لبیک گوی «هل من ناصر ینصرنی» شد.
دیروز همنوایی شیرخوارگان حسینی با لالایی «رباب» برای حضرت علی‌اصغر(ع) در فضای امامزاده سید عباس(ع) بجنورد طنین انداز شد و بار دیگر مادران آمده بودند تا جگرگوشه‌ های شان را نذر شیرخواره «رباب» و در رثای طفل شهید حماسه کربلا مرثیه سرایی کنند.
«بخواب ای غنچه پر پر، بخواب ای کودک مادر»، «علی اصغرم لالای، لالایی مادرم لالای‏»، «عزیزم از چه بی‏تابی چرا مادر نمی‏خوابی؟ گمانم تشنه آبی، علی اصغرم لالای...»؛ این نوای یک صدای مادران عاشورایی تو را می برد به دشت نینوا و به سوی دردانه ای از قبیله عشق و دلدادگی...دیروز مجلس عزای شهید کربلا خاص و عرض ارادت به صاحب مجلس سرمشقی بود که مادران به فرزندان شان دادند.
روز گذشته آستان امامزاده سید عباس(ع) بجنورد شاهد هم پیمان شدن مادرانی بود که آمده بودند تا فرزندان شان را نذر اسلام و به منظور تربیت نسلی حسینی و مهدوی برای ظهور یگانه منجی عالم بشریت (عج) با آرمان های والای اسلام تجدید بیعت کنند. حجت الاسلام «شاهرودی» سخنران این مراسم از پیامی که در دل این حضور باشکوه رقم خورد سخن گفت و به تربیت نسلی حسینی و همدردی با مادری که هستی خود را فدای ولایت کرد اشاره کرد که هر چه داشت برای مرهم زخم ها و دردهای امامش فدا کرد.
او در بخش دیگری از سخنانش به نقش و جایگاه مادران در تربیت فرزند و رسالت آن ها پرداخت و آشنا کردن فرزندان با قرآن و انس و الفت گرفتن با کتاب آسمانی را وظیفه مادران مسلمان دانست
.