کد خبر : 295674

تاریخ درج خبر : دوشنبه 21 اسفند 1396
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان شمالي
• اجرای طرح آرامش بهاری در ۴۵ امامزاده/ ۱۶ خیمه معرفت برپا می شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفند ماه سال جاری آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده در ۴۵ امامزاده شاخص خراسان شمالی اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی؛ حجت‌الاسلام سیدمحمدجواد رئوف سیدنژاد با اشاره به اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع متبرکه استان اظهارداشت: طرح نوروزی آرامش بهاری به منظور ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی و میزبانی شایسته از زائران و مسافران نوروزی اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه ۴۷ روحانی مبلغ در اجرای طرح آرامش بهاری در خراسان شمالی مشارکت دارند، افزود: از این تعداد مبلغ ۱۰ نفر بومی استان و ۳۷ نفر هم مبلغین اعزامی از قم و مشهد هستند.
حجت‌الاسلام رئوف سیدنژاد بیان کرد: طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفند ماه سال جاری آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده در ۴۵ امامزاده شاخص خراسان شمالی اجرا می‌شود.
وی اظهار کرد: طرح نوروزی آرامش بهاری با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروزی، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقاء سطح فکری و فرهنگی زائران و مسافران نورزی، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی در عید نوروز و خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اماکن متبرکه برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته مردم استان، لحظه تحویل سال نو که بهترین لحظه سال است را در کنار مضجع شریف فرزندان و نوادگان اهل‌بیت (ع) گذرانده‌اند، تصریح کرد: مردم ترجیح می‌دهند در لحظه تحویل سال در جوار امامزادگان و در فضایی معنوی سال نو را آغاز کنند که بر این اساس برنامه ویژه تحویل سال در بقاع متبرکه استان در این روز برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام رئوف سیدنژاد با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های ویژه طرح آرامش بهاری که هر سال با استقبال بی‌نظیر زائران همراه می‌شود، خیمه‌های معرفت است، گفت: در طرح آرامش بهاری امسال ۱۶ خیمه معرفت برپا می‌شود.
وی افزود: خیمه‌های معرفت در سه امامزاده سید عباس(ع) بجنورد، سید اسماعیل باباامان و حمزه رضای شیروان به صورت ویژه به اجرای برنامه می‌پردازند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به برنامه‌های خیمه‌های معرفت گفت: امسال خیمه‌های معرفت در امامزادگان به‌صورت غرفه‌هایی شامل؛ غرفه گفتمان دینی، غرفه عفاف و حجاب، غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی با حضور روحانی متخصص، غرفه کودکان و غرفه همه واقف باشیم به‌منظور معرفی وقف و آثار و برکات آن با حضور کارشناسان متخصص و آشنا به مسائل وقف در بقاع متبرکه و غرفه نمایشگاه آرامش بهاری و عرضه محصولات فرهنگی ازجمله ویژه‌برنامه‌های خیمه معرفت است.